Jak a kdy nosit pletenou kravatu, abyste si neuškodili?

Jak a kdy nosit pletenou kravatu, abyste si neuškodili?

Jak se obléknout na ples
Jak se obléknout na ples a vyniknout mezi ostatními
21.11.2017
Správný kabát – úvodní fotografie
Jaký kabát vybrat, abyste vypadali opravdu dobře?
21.11.2017

Jak a kdy nosit pletenou kravatu, abyste si neuškodili?

Jak a kdy nosit pletenou kravatu – červenomodrá pletená kravata outfit

Jak a kdy nosit pletenou kravatu – červenomodrá pletená kravata outfit

V pánské módě se obnovují a upravují zapomenuté módní trendy. A v případě pánských pletených kravat se to povedlo na jedničku. Pletená kravata však není stejná jako kravata klasická. Přečtěte si, kdy a jak nosit pletené kravaty, abyste se ve společnosti neztrapnili.

Jak a kdy nosit pletenou kravatu – červenomodrá pletená kravata outfit
Jak a kdy nosit pletenou kravatu

Jak se liší pletená kravata od klasické kravaty?

Většina pletených kravat má rovné zakončení, ale není to pravidlem. Rovné zakončení je spojeno se způsobem pletení a snahou pletenou kravatu odlišit. Samotný způsob pletení dodává kravatě nezaměnitelnou strukturu a u kvalitních materiálů se mírně leskne.

Pokud má pletená kravata vzor, bývají to většinou vodorovné pruhy. Pletená kravata je šitá v úzkém provedení a má to dva důvody. Jde o módní trend, a především má samotná kravata hrubší strukturu, takže při klasické šířce by byl uzel velice široký a nevešel by se vám do límce. Podívejte se, jak uvázat jednoduchý kravatový uzel Four in Hand, který se perfektně hodí k pletené kravatě.

Ne všude se dá pletená kravata využít

Pletenou kravatu dokonale vynosíte v situacích, kdy nejste svázání striktním dress codem. Skvěle doplní vaše volnočasové sako, se kterým vytvoří elegantní kombinaci s nádechem osobitosti a ležérnosti. Můžete si ji obléknout ve vašem volném čase, například na večeři s přáteli, procházku městem nebo rande.

Do zaměstnání tuto kravatu doporučujeme volit pouze tehdy, když víte, že vám to pracovní dress code dovoluje. Pokud chodíte do práce ve volnočasových kalhotách a mokasínech, můžete tento outfit doplnit pletenou kravatou. To samé platí i o společenských událostech. Nedoporučujeme ji na formální ples nebo divadelní premiéru. Chystáte-li se však na oslavu jubilea, která se koná na zahradě a je laděná do ležérního stylu, můžete si ji s klidným svědomím vzít.

Víte, že….

Pletené kravaty se objevily na konci 19. století, kdy muži začali postupně nahrazovat velice formální oblečení pohodlnějšími alternativami. Na vrcholu své popularity byly v 60. a 80. letech minulého století. V této době muži vymýšleli nové způsoby, jak se cítit pohodlně a přitom vypadat elegantně. Pletená kravata jim tento požadavek dokonale splnila.

Tip pro vás

Pokud chcete ušetřit, není lepší čas než teď. Pouze do 28. 3. 2019 totiž máte jedinečnou možnost koupit si oblek, kabát nebo košili s mimořádnou slevou až 60 %. Obléknete se tak do práce, na společenské i volnočasové příležitosti, a navíc ušetříte až tisíce korun. Podívejte se, co všechno lze koupit za pár korun ve výprodeji.