Jak vázat kravatový uzel Pratt (Kent)

Jak vázat kravatový uzel Pratt (Kent) Jak vázat kravatový uzel Pratt (Kent)

Kravatový uzel Pratt (Kent) je jedním z menších a jednoduchých uzlů. Je podobný kravatovému uzlu Four In Hand. Oproti uzlu Four In Hand má ovšem pravidelnější tvary a není svým vzhledem až tak ležérní. Navíc lépe vynikne jeho elegantní trojúhelníkový tvar. Vázání tohoto uzlu se můžete lehce naučit. Doporučujeme jej používat u kravat se vzory. Tento uzel není často používán, ovšem má své výhody.

 

Použití kravatového uzlu Pratt (Kent)

Kravatový uzel má trojúhelníkový tvar, který je vhodný k uvázání klasických kravat z hrubšího materiálu. U kravat z tenkých materiálů uzel nedoporučujeme, protože by byl uzel velice malý a nevýrazný. Je vhodný u košil s úzkými límečky. Obecně platí, že čím menší uzel, tím užší kravatový límec.

Uzel Pratt, zvaný taktéž Kent, se váže pouze jedním obalením kolem kravatového uzlu. Díky tomu nevyžaduje hodně materiálu kravaty jako například Windsor Full. Proto je vhodný pro vysoké muže, kteří mají problém s vázáním kravaty po délku opaskové spony, jak to uvádí pravidla etikety.  

Jak vázat kravatový uzel Pratt (Kent)?

Jak vázat kravatový uzel Pratt (Kent)Doporučujeme vám podívat se na video návod, který podrobně znázorňuje vázání kravatového uzlu Pratt (Kent).

Doporučujeme také přečíst


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top