Jak vázat kravatový uzel Four in Hand

Jak vázat kravatový uzel Four in Hand Kravatový uzel Four in Hand

Four In Hand je jedním z nejjednodušších kravatových uzlů, které se můžete naučit. Z tohoto důvodu je často nazýván kravatový uzel jednoduchý. I když je to uzel jednoduchý na uvázání, je stále velmi populární a módní po celém světě.

Doporučujeme jej používat u pánských kravat se vzory nebo u stylových úzkých kravat. Také lépe vynikne na košilích s úzkým límečkem.

Four In Hand je ze všech v současnosti používaných kravatových uzlů nejstarší. Přečtěte si více o jeho původu.

 

Původ kravatového uzlu

Svou historii začal tento uzel psát v 18. století v Londýně. Tehdy jej používali panští kočí jako šátek kolem krku, který je chránil před větrem a deštěm. Britové používali k přepravě často koňské čtyřspřeží, kdy kočí držel jednou rukou koňské spřežení a druhou rukou si vázal uzel na šátku kolem krku. Proto vznikl název Four In Hand, čtyři v ruce.

Použití kravatového uzlu Four In Hand

Použití kravatového uzlu Four In Hand

Kravatový uzel Four In Hand má poněkud dlouhý a mírně asymetrický tvar. Nejlépe jej využijete u klasické kravaty. Four In Hand uzel vypadá skvěle na mírně formálnější jednobarevné kravatě z hrubšího materiálu. U tenkých materiálů by byl výsledek nevýrazný a uzel by nevyniknul. Kromě typu kravaty zvažujte vhodnost vázání na typ límečku u košile v souvislosti s vaší délkou krku. Díky tvaru uzlu ho doporučujeme použít ke košilím s širokým límečkem nebo límečkem s knoflíčky.

Four In Hand uzel se váže pouze jedním obalením kolem kravatového uzlu. Díky tomu nevyžaduje hodně materiálu kravaty jako například Windsor Full. Je vhodný pro vysoké muže, kteří mají problém s vázáním délky kravaty po opaskovou sponu, jak to uvádí pravidla etikety.

Jak vázat kravatový uzel Four In Hand?

  1. Zvedněte límec košile a založte kravatu kolem krku tak, aby užší konec visel na levé straně.
  2. Širší konec přehoďte na druhou stranu a spodem omotejte, abyste se dostali znovu na levou stranu.
  3. Zespoda přes límec košile provlékněte špičku kravaty přes vytvořenou smyčku směrem dolů.
  4. Jednou rukou si chytněte uzel a druhou rukou stáhněte konec kravaty tak, abyste uzel zpevnili a vytvarovali.

Jak vázat kravatový uzel Four In Hand?

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme také přečíst


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top