Svědek na svatbě – platí v jeho oblékání nějaká závazná pravidla?

Oblečení pro svatebního svědka Příklad outfitu pro svědka

Vybrala si vás nevěsta nebo ženich jako svědka na jejich svatbě? Tímto vám prokázali obrovskou čest a zároveň na vaše bedra naložili velkou zodpovědnost. Jako svědek budete po celý svatební den stále při ruce svatebnímu páru, jak během obřadu, focení, tak i při hostině. Budete stále všem svatebním hostům na očích. Proto je jedním z vašich nejdůležitějších úkolů vhodně se obléknout, a navíc podle představ nevěsty a ženicha. Jakými pravidly se řídit při výběru oblečení pro svědka, abyste vypadali přesně tak, jak si budoucí novomanželé přejí?

Čeho se vyvarovat, abyste nezklamali nevěstu a ženicha

Jako svědek byste měli zvolit slavnostní oblečení. A to takové, které odpovídá úrovni svatby a vyjadřuje důležitost vaší funkce svědka. Přece nepřijdete na svatbu na zámku například v riflích. Zároveň byste neměli být oblečeni příliš slavnostně, abyste svým vzhledem nezastínili ženicha. Představte si, že ženich bude oblečený v matném obleku a vy přijdete na svatbu v lesklém luxusním obleku. To je špatně. Je proto důležité se vždy dopředu domluvit s nevěstou a ženichem na výběru vašeho oblečení.

Přesto, že pro svědka neplatí žádná závazná pravidla, mohou si je budoucí novomanželé sami určit. Například mohou zvolit barvu, podle které si svědek vybere barvu košile s kravatou a svědkyně šaty. A to proto, že nevěsta a ženich chtějí zachovat jednotný styl a barevnost svatby. Jedním z nejčastějších přání nevěsty je, aby se oblečení svědků barevně přizpůsobilo buď barvě květin, nebo svatební výzdobě.

Svědek barevně ladí s květinovou ozdobou          

Svědek barevně ladí se svatební výzdobou          

Svědek barevně sladěný s květinovou výzdobou Svědek barevně sladěný se svatební výzdobou

1) Nevěsta si přeje barevně sladit svědka s kyticemi

Jako svědek můžete mít v klopě saka květinovou ozdobu, takzvanou korsáž, vytvořenou podle svatební kytice. Podle barvy květiny v korsáži sladíte barvu košile a kravaty. Na fotografii vlevo se podívejte na příklad barevného sladění korsáže, košile, kravaty a kapesníčku. Vše je v růžové barvě. Aby celkový outfit nesplynul, zvolte košili s nádechem růžové barvy a sytě růžovou kravatu s kapesníčkem do saka.

2) Nevěsta si přeje barevně sladit svědka s výzdobou

Druhé nejčastější přání nevěsty bývá barevné sladění oblečení svědka s celkovou svatební výzdobou. Na fotografii vpravo vidíte, jak může vypadat outfit svědka, pokud si nevěsta vybere výzdobu ve světle modré barvě. V tomto případě má svědek na obrázku bílou košili a kravatu s kapesníčkem v odstínu modré, který odpovídá barvě výzdoby.

3) Nevěsta si přeje barevně sladit svědka se svědkyní

Pokud bude druhým svědkem žena, může být přáním nevěsty, aby oblečení svědka a svědkyně bylo barevně sladěné. To neznamená, že musíte nutně shánět stejný odstín kravaty podle barvy šatů svědkyně. Stačí vybrat podobné odstíny barev, abyste působili dojmem, že jste pár. Podívejte se, kolik nádherných a různých barevných odstínů pánských kravat existuje.

Tip pro vás

Všimli jste si na fotografiích, jak i malý doplněk v podobě kapesníčku do saka oživil celkový outfit svědka? Podívejte se na nádherné pánské kapesníčky do saka, které vám pomohou k dokonalému barevnému sladění a dodají vám slavnostnější vzhled.

Chcete ušetřit při nákupu dokonalého oblečení na svatbu? Nyní máte jedinečnou příležitost pořídit si elegantní oblek, košili, kravatu a další značkové oblečení BANDI se slevou až 50 % v rámci VELKÉHO SVATEBNÍHO VÝPRODEJE. Ušetříte tak až tisíce korun. Prohlédněte si vybrané módní kousky, které nakoupíte za exkluzivní cenu. Pozor, akce platí pouze do 26. 8. 2018.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top