Jak má vypadat ženich ve svatební vestě s regatou a kapesníčkem?

Jak má vypadat ženich ve svatební vestě s regatou a kapesníčkem?

Nevíte-li si před svatbou rady do čeho obléknout ženicha, podívejte se na fotografie s doporučenými outfity. Pánský svatební outfit by měl být barevně sladěný s nevěstinými šaty a doplňky. Pokud jste někde zaslechli, že je vhodné kombinovat ženichův oděv s barevným odstínem svatební tabule, nevěřte tomu. Podle čeho se tedy řídit?

 

Jak vybrat barvu košile a kravaty pro ženicha

S výběrem košile a kravaty pro ženicha buďte opatrní. Někdy méně znamená více. Pokud má nevěsta bílé šaty a žluté doplňky, neznamená to, že musí mít ženich žlutou košili. Vystačí vám bílá košile a žlutá kravata.

 
Svatební oblek s bílou kravatou a regatou Svatební oblek s bordó kravatou a regatou Svatební oblek s champagne kravatou a regatou

Svatební vesty pro ženicha

Na snímcích si můžete povšimnout jednoho zásadního rozdílu. Čím je ženichův outfit tmavší, tím je výraznější a ženichovi přidává na důrazu a mužnosti. I z toho důvodu doporučujeme tmavý oblek a bílé košile s barevnou kravatou. Taková kombinace bude slušet každému.

Svatební vesty nejsou pro každého muže

I když jsou svatební vesty pro ženichy univerzální a vhodnou volbou, neznamená to, že bude vesta slušet každému muži. Jsou určité typy mužů, kterým nesluší a vypadají v ní směšně či dětinsky. To odhalíte jedině při fyzické zkoušce na ženichovi. Vestu zkoušejte výhradně s oblekem a obuví. Nestačí ji vyzkoušet jen s košilí.

Další skvělou volbou je i anglická kravata (regata) v barvě doplňků nevěsty. Nebo zvolte klasickou svatební kravatu s kapesníčkem do kapsičky saka. Opět platí, že méně znamená někdy více.

Jak nosit vestu ve svatební den

Svatební vesty, které jsou ušity na zadní části z lesklé podšívkové látky, nejsou vhodné pro nošení bez saka. Chcete-li si odložit sako, přečtěte si, kdy tak můžete učinit v článku Jak to udělat, abyste si ve společnosti mohli odložit sako.

Tip pro vás

Pokud je ženich blond nebo světlý typ, nedoporučujeme světlé barvy obleku, jako je například barva champagne. U těchto typů mužů je lepší vybírat tmavé barvy pánského obleku, jako je černá, tmavě modrá nebo tmavě šedá. Jen takto bude ženich na svatbě výrazný a nezapadne mezi svatebními hosty. Jestliže má nevěsta svatební šaty v barvě champagne, stačí sladit ženicha vhodným výběrem vesty, regaty a kapesníčku, jako to vidíte na třetí fotografii.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top