Jak správně vybrat svatební oblek, aby byl ženich dokonalý

Příklad outfitu ženicha Outfit pro ženicha

Blíží se datum vaší svatby? Nevěsta už má dávno vybrané svatební šaty, zařízené květiny i svatební dort. Právě nastala chvíle, kdy je potřeba začít řešit i svatební oblek pro ženicha. Tak jako si nevěsta dává maximálně záležet, aby vypadala v šatech dokonale, i ženich by měl věnovat velkou pozornost při výběru jeho svatebního obleku. Jak vybrat správný oblek pro ženicha, abyste v něm vypadal dokonale a mužně? 

 

Co je nejdůležitější při výběru svatebního obleku?

Patříte mezi muže, kteří neradi nosí pánský oblek? Pokud se v obleku necítíte příjemně a komfortně, možná je to špatným střihem. Proto je nejdůležitější začít s výběrem vhodného střihu obleku na vaši postavu. Jste-li muž typově vysoký a štíhlý, doporučujeme vám volit obleky v moderním úzkém střihu, jako jsou například pánské obleky střihu SLIM. Pánové s mužnou postavou, i s menším bříškem, mohou vybírat oblíbené volnější obleky. Podívejte se, jak vypadají pánské obleky v mírně vyštíhleném střihu. Díky tomuto střihovému řešení vás oblek nebude omezovat v pohybu a zároveň hezky vytvaruje linii postavy.

Můžete si na svatbu vybrat oblek dvojdílný nebo trojdílný. Ve dvoudílném obleku, který se skládá ze saka a kalhot, budete působit elegantním a mírně ležérním dojmem. Pokud chcete dodat na mužném vzhledu, doporučujeme vám zvolit trojdílný pánský oblek. Ten je doplněný o vestu, která je celá ušitá z oblekového materiálu. Díky tomu si můžete ve společnosti sundat sako, aniž byste porušili pravidla společenské etikety.

Pokud pořádáte velkou, honosnou svatbu, můžete si obléknout žaket či smoking. V tomto případě je vhodné, aby si je oblékli také muži z nejbližšího příbuzenstva. Například otcové a svědci.

Ženich v lesklém obleku Ženich v lesklém obleku 

Nepodceňujte výběr barvy obleku pro ženicha

Barva pánského obleku má významný vliv na celkový vzhled ženicha. Vybírat můžete z široké škály tmavých odstínů šedé, modré, hnědé a černé. Tyto barvy působí velmi slavnostně a dodají vám na důrazu.

Občas se nevěsta s ženichem domluví, že jejich svatební oblečení bude ve stejné barvě. Například bílé svatební šaty a bílý pánský oblek. Tato volba však není vhodná pro každého muže. Například mužům s tmavými vlasy bude bílý oblek slušet, protože vytvoří kontrast. Světlým typům mužů nedoporučujeme bílý nebo champagne oblek, protože by v něm mohli úplně zaniknout.

Pokud chcete obléknout ženicha podle nejnovějších módních trendů, doporučujeme obleky z lesklých materiálů. V lesklém obleku bude ženich vypadat vždy luxusně a rozhodně v něm vynikne mezi ostatními svatebními hosty.

Tip pro vás

Na svatbě tvoříte s nevěstou hlavní pár, nepodceňujte proto sladění vašich outfitů. Ujistěte se, že budete tvořit dokonalý pár. Přečtěte si článek Jak sladit ženicha s nevěstou, aby vypadali jako pár a dozvíte se, jak na to.

Když už si vyberete nádherný svatební oblek, jistě vám bude záležet na tom, jak v něm vypadáte. Je důležité vědět, jak oblek nosit, abyste si celkový vzhled nepokazili. Jak na to, si přečtěte v článku 10 praktických rad, jak nosit pánský oblek, abyste se ve společnosti neztrapnili.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top