Jak správně vybrat svatební oblek, aby byl ženich dokonalý

Příklad outfitu ženicha Outfit pro ženicha

Blíží se datum vaší svatby? Nevěsta už má dávno vybrané svatební šaty, zařízené květiny i svatební dort. Právě nastala chvíle, kdy je potřeba začít řešit i svatební oblek pro ženicha. Tak jako si nevěsta dává maximálně záležet, aby vypadala v šatech dokonale, i ženich by měl věnovat velkou pozornost při výběru jeho svatebního obleku. Jak vybrat správný oblek pro ženicha, abyste v něm vypadal dokonale a mužně? 

 

Co je nejdůležitější při výběru svatebního obleku?

Patříte mezi muže, kteří neradi nosí pánský oblek? Pokud se v obleku necítíte příjemně a komfortně, možná je to špatným střihem. Proto je nejdůležitější začít s výběrem vhodného střihu obleku na vaši postavu. Jste-li muž typově vysoký a štíhlý, doporučujeme vám volit obleky v moderním úzkém střihu, jako jsou například pánské obleky střihu SLIM. Pánové s mužnou postavou, i s menším bříškem, mohou vybírat oblíbené volnější obleky. Podívejte se, jak vypadají pánské obleky v mírně vyštíhleném střihu. Díky tomuto střihovému řešení vás oblek nebude omezovat v pohybu a zároveň hezky vytvaruje linii postavy.

Můžete si na svatbu vybrat oblek dvojdílný nebo trojdílný. Ve dvoudílném obleku, který se skládá ze saka a kalhot, budete působit elegantním a mírně ležérním dojmem. Pokud chcete dodat na mužném vzhledu, doporučujeme vám zvolit trojdílný pánský oblek. Ten je doplněný o vestu, která je celá ušitá z oblekového materiálu. Díky tomu si můžete ve společnosti sundat sako, aniž byste porušili pravidla společenské etikety.

Pokud pořádáte velkou, honosnou svatbu, můžete si obléknout žaket či smoking. V tomto případě je vhodné, aby si je oblékli také muži z nejbližšího příbuzenstva. Například otcové a svědci.

Ženich v lesklém obleku Ženich v lesklém obleku 

Nepodceňujte výběr barvy obleku pro ženicha

Barva pánského obleku má významný vliv na celkový vzhled ženicha. Vybírat můžete z široké škály tmavých odstínů šedé, modré, hnědé a černé. Tyto barvy působí velmi slavnostně a dodají vám na důrazu.

Občas se nevěsta s ženichem domluví, že jejich svatební oblečení bude ve stejné barvě. Například bílé svatební šaty a bílý pánský oblek. Tato volba však není vhodná pro každého muže. Například mužům s tmavými vlasy bude bílý oblek slušet, protože vytvoří kontrast. Světlým typům mužů nedoporučujeme bílý nebo champagne oblek, protože by v něm mohli úplně zaniknout.

Pokud chcete obléknout ženicha podle nejnovějších módních trendů, doporučujeme obleky z lesklých materiálů. V lesklém obleku bude ženich vypadat vždy luxusně a rozhodně v něm vynikne mezi ostatními svatebními hosty.

Tip pro vás

Na svatbě tvoříte s nevěstou hlavní pár, nepodceňujte proto sladění vašich outfitů. Ujistěte se, že budete tvořit dokonalý pár. Přečtěte si článek Jak sladit ženicha s nevěstou, aby vypadali jako pár a dozvíte se, jak na to.

Když už si vyberete nádherný svatební oblek, jistě vám bude záležet na tom, jak v něm vypadáte. Je důležité vědět, jak oblek nosit, abyste si celkový vzhled nepokazili. Jak na to, si přečtěte v článku 10 praktických rad, jak nosit pánský oblek, abyste se ve společnosti neztrapnili.

Chcete ušetřit při nákupu dokonalého oblečení na svatbu? Nyní máte jedinečnou příležitost pořídit si elegantní oblek, košili, kravatu a další značkové oblečení BANDI se slevou až 50 % v rámci VELKÉHO SVATEBNÍHO VÝPRODEJE. Ušetříte tak až tisíce korun. Prohlédněte si vybrané módní kousky, které nakoupíte za exkluzivní cenu. Pozor, akce platí pouze do 26. 8. 2018.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top