Jdete na svatbu s partnerkou a chcete vypadat jako dokonalý pár?

Pánské obleky BANDI - outfit svatebního hosta Outfit svatebního hosta. Foto BANDI

Jste s partnerkou pozvaní na svatbu? Jedna z věcí, kterou bude určitě řešit je, jak se barevně sladit, abyste vypadali jako dokonalý pár. Myslíte si, že na tom nezáleží a že se Vám stejně nepodaří oslnit okolí? Není na tom nic těžkého, ani to není finančně náročné. Čtěte několik tipů, jak toho docílit.

 

Sáhněte po bílé košili a barevné kravatě

Nejjednodušší cestou, jak se snadno a rychle barevně sladit s partnerkou, je zvolit k obleku košili v bílé barvě a kravatu dle barvy partnerčiných šatů, případně doplňků. Například, jestliže má partnerka zelenkavé šaty, kravatu volte ve stejné barvě tmavšího odstínu. Přesný odstín barvy nemusí být dodržen.

K bílé košili zvolte jakoukoliv barvu kravaty, foto BANDI K bílé košili zvolte jakoukoliv barvu kravaty. Foto BANDIK bílé košili můžete také vybírat kravaty v různých barvách i vzorech, z materiálů lesklých i matných. A protože svatba je  veselá událost, lesk je více než vhodný. Zvláště, pokud máte oblek z matného materiálu, dobře vybraná kravata se vzorem a v lesku vás vždy osvěží a „rozsvítí“.

Odstínů v jedné barvě jsou desítky! Hledejte tedy jen barevnou podobu a vyberte si tu správnou kravatu pro svatebního hosta. Pozor, ve výsledku ovšem vždy dbejte na to, aby celek působil elegantně a vkusně. Kravata by se samozřejmě měla pyšnit dokonalým uzlem. Podívejte se, jak správně vázat kravatové uzly.

Bude mít na svatbě Vaše partnerka vícebarevné šaty? Žádný problém. Vyberte košili v barvě bílé jako základ. Tu doplňte kravatou v barvě co nejvíce podobné té, která je na jejích šatech dominantní. (Pozor na černou barvu, viz článek barvy pánských kravat).

Nedoporučujeme volit kravatu v barvě bílé, slonové kosti nebo champagne, protože některou z těchto barev může mít na sobě ženich. Jedním ze základních pravidel v oblékání svatby je, že tyto barvy jsou vyhrazeny svatebnímu páru.

I v barevné košili můžete uspět 

Barevné košile pro svatebního hosta, foto BANDI BArevné košile oživí outfit svatebního hosta. Foto BANDIPokud máte rádi barvy a dáváte přednost barevným košilím, sáhněte po světlých pastelových barvách. Tón barvy košile slaďte s barvou šatů partnerky.

Pozor na tmavé barvy košile

Půjde-li vaše partnerka v šatech nebo kostýmku v tmavších barvách a bude se jednat o svatbou pořádanou během dne, rozhodně nedoporučujeme volit košili ve tmavém odstínu. Tyto se používají výhradně na svatby, konané po 18 hodině. Opět tedy platí, raději bílou košili a kravatu v odstínu partnerčiných šatů. Vyberte si jednu z bílých košil značky Pánské obleky BANDI.

Proužkovaná košile na svatbu ano nebo ne?

Pokud si na svatbu chcete vzít proužkovanou košili (zde opět doporučujeme pouze jemné barvy), zvolte k ní nejlépe jednobarevnou  kravatu.  Např. jemný modrobílý proužek na košili doplňte světle modrou kravatou z lesklého materiálu bez vzoru. Pozor na  použití košile s proužky a proužkované kravaty, ne vždy se tato kombinace podaří.

Tip navíc

Nezapomeňte si sladit šperky

Nezapomínejte na to, že k docílení dokonalosti ve sladění s partnerkou je potřeba, aby  ladila i barva šperků. Pokud má vaše partnerka šperky stříbrné barvy, měly být i vaše hodinky, spona na opasku a manžetové knoflíčky stříbrné. Podívejte se, jak elegantní můžou být manžetové knoflíčky ve stříbrné barvě.

Kapesníček do saka – „třešnička na dort“

Použijte do kapsičky saka kapesníček v barvě kravaty. Věřte, že pokud je kapesníček barevně sladěn s kravatou nebo motýlkem, nebo použijete k bílé košili kapesníček bílé barvy, rázem tímto jednoduchým trikem přidáte svému oblečení několik bodů navíc. Zvláště při tak slavnostní příležitosti, jakou je svatba. Prohlédněte si nabídku kapesníčků do saka od Pánské obleky BANDI.

Víte, že?

Novomanželé mají někdy jiné přání, ohledně oblečení svatebních hostů. Např. to, že svatba bude laděna do příběhu z jejich oblíbeného filmu, historických kostýmů i jinak netradičně. Zde se pak předpokládá, že i vy se obléknete tematicky. O tomto ale určitě budete předem informováni, abyste měli dostatek času zajistit si vhodný kostým :-).

Doporučujeme také přečíst


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2017 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top