Manžetové knoflíčky – doplněk skutečného gentlemana

Manžetové knoflíčky BANDI

Manžetové knoflíčky jsou neodmyslitelnou součástí pánské společenské módy. I když se může jednat o zdánlivě malý a možná pro někoho zanedbatelný doplněk, věřte, že okolí si toho všímá a hodnotí. Ať už se oblékáte do zaměstnání, na důležité obchodní jednání, na svatbu, ples, promoce nebo do tanečních, měli byste znát základní pravidla výběru manžetových knoflíků, abyste byli za skutečného gentlemana. Praktické rady si můžete přečíst v následujících řádcích.

 

Historie manžetových knoflíčků

Manžetový knoflíček je součástí pánských šatníků už téměř 800 let. Pánská móda se vždy vyznačovala detaily, které byly dotáhnuté do naprosté řemeslné preciznosti. Manžetový knoflíček je znamením nejen prestiže, ale především dobrého vkusu a životního postoje.

Historie manžetových knoflíčků je úzce spjatá s výrobou klasických knoflíků. První nálezy jsou staré téměř 5 000 let. Teprve však během 13. století se začaly vyrábět ony zázračné manžetové knoflíčky jako zakončení u rukávů.

První záznam slovního spojení „manžetový knoflíček“ se objevil v roce 1788. Nejprve se dírkou u rukávů provlékaly stuhy a pak k nim přibyl i zdobný kamínek. V roce 1845 se muži začali zajímat o dvojité francouzské manžety košil díky románu Alexandra Dumase, Hrabě Monte Christo. Říká se, že Dumasův román inspiroval francouzské krejčí a zdvojnásobil tak poptávku po dvojitých manžetách.

V pozdní viktoriánské době byly manžetové knoflíčky a košilové knoflíky nezbytnou součástí šatníku každého gentlemana. V 60. a 70. letech se poptávka snížila a v 80. letech se francouzské manžetové košile znovu vrátily do pánských šatníků a opět slaví velkolepý návrat.

Manžetové knoflíčky BANDI, stříbrné Manžetové knoflíčky BANDI, s kamínkem Manžetové knoflíčky BANDI, zlaté

Jak vybrat manžetové knoflíčky

  1. Pro slavnostní události volte manžetové knoflíky výrazné, lesklé, s třpytivými kamínky. Mezi tyto události patří plesy, taneční, svatby či oslavy jubilea.
  2. Do zaměstnání či k obchodnímu jednání doporučujeme manžetové knoflíky matné, méně výrazné až konzervativní.

Barvu a tvar manžetových knoflíčků vybírejte podle dalších doplňků. Například hodinek, prstenu či řetízku. To znamená, že pokud zlaté hodinky, vybírejte k nim zlaté manžetové knoflíčky.

Jak nosit manžetové knoflíčky

Manžetový knoflíček připnete velice snadno. Prostrčíte jej skrz obě dírky manžetového rukávu tak, aby byl vidět na vrchní části manžety. Pak zespodu manžety otevřete na knoflíku otočný kolík, abyste manžetu spojili a zajistili.

Manžetové knoflíčky jsou dokonalým doplňkem vašeho outfitu, pomocí kterého můžete ukázat váš osobní styl. Hledáte originální dárek pro vaše blízké? Prohlédněte si širokou nabídku manžetových knoflíků.

Tip pro vás

Manžetové knoflíčky bylo dosud možné používat pouze spolu s košilí, která měla dvojité manžety. Dnes se tímto šperkem můžete pyšnit i na košilích, které mají univerzální manžetu. Můžete tak svůj outfit změnit klidně i několikrát za den. Například ráno do práce zapnete manžetu košile jako klasickou a na odpolední důležitou obchodní schůzku použijete místo klasických knoflíků manžetové. Přečtěte si článek Košile s univerzální manžetou – ušetří váš čas i peníze, a dozvíte se více.

Mnoho úspěchů vám přeje Antonín Šimon, odborný poradce Pánské obleky BANDI Praha.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top