Manžetové knoflíčky – doplněk skutečného gentlemana

Manžetové knoflíčky BANDI Manžetové knoflíčky BANDI

Velice důležitým doplňkem pánské společenské módy jsou manžetové knoflíky, které dokonale doplní Váš outfit. I když se může jednat o zdánlivě malý a možná pro někoho zanedbatelný doplněk, věřte, že okolí si toho všímá a hodnotí. Ať už se oblékáte do zaměstnání, na důležité obchodní jednání, na svatbu, ples, promoce nebo do tanečních, měli byste znát základní pravidla výběru manžetových knoflíků, abyste byli za skutečného gentlemana. Praktické rady si můžete přečíst v následujících řádcích.

 

Historie manžetových knoflíčků?

Manžetový knoflíček je trvalým prvkem stylu pánského šatníku už téměř 800 let. Pánská móda se vždy vyznačovala hlavně detaily, které však byly dotáhnuté do naprosté řemeslné preciznosti. Manžetový knoflíček je, byl a bude, znamením nejen prestiže, ale především dobrého vkusu a životního postoje.

Historie manžetových knoflíčků sahá k historii knoflíků jako takových. První nálezy jsou staré téměř 5000 let. Můžeme je označit jako jeden z typů knoflíků. Dříve byly používány v rámci zdobení oděvu. Teprve během 13. století se začaly vyrábět ony zázračné manžetové knoflíčky u rukávů, jako spojovací prvek.

První záznam spojení „manžetový knoflíček“ se objevil v roce 1788. Vývoj byl přirozený – nejprve se dírkou u rukávů provlékaly stuhy, a tedy nebylo daleko k nápadu, provléct jimi zdobný kamínek. V roce 1845 vyplynul zvýšený  požadavek po dvojité francouzské manžetě košile z románu Alexandra Dumase, Hrabě Monte Christo. Říká se, že Dumasův román inspiroval francouzské krejčí a zdvojnásobil tak poptávku po "francouzských" manžetách, neboli také manžetových rukávech.

Pro pozdní viktoriánskou dobu byly manžetové knoflíčky a košilové knoflíky nezbytné pro šatník každého gentlemana. V  60. a 70. letech se požadavky na manžetové knoflíčky snížily a v 80. letech se francouzské manžetové košile znovu vrátily do pánských šatníků a opět slaví velkolepý návrat.

Manžetové knoflíčky BANDI, stříbrné Manžetové knoflíčky BANDI, s kamínkem Manžetové knoflíčky BANDI, zlaté

Jak vybrat manžetové knoflíčky?

  1. Pro slavnostní události jako jsou svatby, promoce, oslavy výročí narozenin, plesy, taneční a podobné. volte manžetové knoflíky výrazné, lesklé, s třpytivými kamínky.
  2. Do zaměstnání či k obchodnímu jednání doporučujeme manžetové knoflíky matné, méně výrazné až konzervativní. Jiné typy než ty, které popisujeme, jsou pro tyto události příliš okázalé a zcela nevhodné.

Výběr barvy a tvaru manžetových knoflíků podřizujeme doplňkům, které používáme. Například hodinky, řetízky a jiné prvky, převážně kovového charakteru. To znamená, že pokud máme hodinky v barvě imitace stříbra a matné, vybíráme v podobném provedení taktéž manžetové knoflíky. V žádném případě nedoporučujeme kombinaci hodinek  v barvě imitace zlata a manžetové knoflíky v barvě stříbrné.

Jak nosit manžetové knoflíčky?

Manžetový knoflíček připnete velice snadno. Prostrčíte je skrz obě  dírky manžetového rukávu tak, aby byl vidět na vrchní části manžety (natáhnete ruku s manžetou před sebe, dlaní dolů a pak s vrchu prostrčíte). Pak zespodu manžety  otevřete na knoflíku otočný kolík, abyste  manžetu spojili a zajistili.

Velkou výhodou manžetových knoflíčků je jejich naprostá originalita, zastoupena v dnešní době opravdu velkým výběrem. Jako doplněk jsou pomyslnou třešničkou na dortu, dotvářející Váš celkový outfit. Jsou nápaditě tvarovány v různých variantách a kombinacích barev. Vystihnou jakoukoliv příležitost, či podtrhnou atmosféru konkrétní události.

Manžetové knoflíčky jsou doplňkem Vašeho outfitu a především Vašeho osobního stylu. Jsou také velmi vhodným dárkem. Jestliže hledáte originální dárek pro Vaše blízké, doporučujeme Vám prohlédnout širokou nabídku manžetových knoflíků. Darujte luxusní a praktickou krásu svým blízkým ve formě šperku.

Tip navíc:

Manžetové knoflíčky bylo dosud možné používat pouze spolu s košilí na manžetové rukávy - tzv. francouzskou manžetou. Dnes se tímto šperkem můžete pyšnit i na košilích, které mají tzv. univerzální manžetu na rukávu košile. Můžete tak svůj outfit změnit klidně i několikrát za den. Například ráno do práce zapnete manžetu košile jako klasickou a na odpolední důležitou obchodní schůzku, místo klasických  knoflíků použijete manžetové.

Mnoho úspěchů Vám přeje Antonín Šimon, odborný poradce BANDI VAMOS - Pánské obleky Praha.

Doporučujeme také přečíst


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2017 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top