Jak a kdy nosit pletenou kravatu, abyste si neuškodili?

Jak a kdy nosit pletenou kravatu, abyste si neuškodili?

V pánské módě se obnovují a upravují zapomenuté módní trendy. A v případě pánských pletených kravat se to povedlo na jedničku. Pletená kravata však není stejná jako kravata klasická. Přečtěte si, kdy a jak nosit pletené kravaty, abyste se ve společnosti neztrapnili.

Jak se liší pletená kravata od klasické kravaty?

Většina pletených kravat má rovné zakončení, ale není to pravidlem. Rovné zakončení je spojeno se způsobem pletení a snahou pletenou kravatu odlišit. Samotný způsob pletení dodává kravatě nezaměnitelnou strukturu a u kvalitních materiálů se mírně leskne.

Pokud má pletená kravata vzor, bývají to většinou vodorovné pruhy. Pletená kravata je šitá v úzkém provedení a má to dva důvody. Jde o módní trend a samotná kravata má hrubší strukturu. Při klasické šířce by byl tedy uzel velice široký a nevešel by se vám do límce. Podívejte se, jak uvázat jednoduchý kravatový uzel Four in Hand, který se perfektně hodí k pletené kravatě.

Ne všude se dá pletená kravata využít

Pletenou kravatu dokonale vynosíte v situacích, kdy nejste svázání striktním dress codem. Skvěle doplní vaše volnočasové sako, se kterým vytvoří elegantní kombinaci s nádechem osobitosti a ležérnosti. Můžete si ji obléknout ve vašem volném čase, například na večeři s přáteli, procházku městem nebo rande.

Do zaměstnání tuto kravatu doporučujeme volit pouze tehdy, když víte, že vám to pracovní dress code dovoluje. Pokud chodíte do práce ve volnočasových kalhotách a mokasínech, můžete tento outfit doplnit pletenou kravatou. To samé platí i o společenských událostech. Nedoporučujeme ji na formální ples nebo divadelní premiéru. Chystáte-li se však na oslavu jubilea, která se koná na zahradě a je laděná do ležérního stylu, můžete si ji s klidným svědomím vzít.

Víte, že...

Pletené kravaty se objevily na konci 19. století, kdy muži začali postupně nahrazovat velice formální oblečení pohodlnějšími alternativami. Na vrcholu své popularity byly v 60. a 80. letech minulého století. V této době muži vymýšleli nové způsoby, jak se cítit pohodlně a přitom vypadat elegantně. Pletená kravata jim tento požadavek dokonale splnila.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top