Jak se obléknout na ples a vyniknout mezi ostatními

Jak se obléknout na ples a vyniknout mezi ostatními

Chcete si plesový večer užít, vypadat skvěle a udělat dojem na vaše okolí? K tomu je potřeba znát pár základních zásad, jak se obléci na ples a sladit své oblečení s oblečením partnerky. Jak na to, vám poradí odbornice na pánskou společenskou módu Denisa Gróffová, manažerka prodejny Pánské obleky BANDI Ostrava.

 

Jaký oblek vybrat na ples?

Ples je večerní společenskou událostí. Tomu musí odpovídat i vaše volba oblečení, pokud chcete dobře vypadat. Pro tuto příležitost doporučujeme obleky v tmavých barvách, jako je antracitová, grafitová, tmavě modrá nebo klasická černá. Tyto tmavé obleky mohou být s jemným dezénem, který vám přidá na jedinečnosti.

Chcete-li působit spíše ležérním nebo mladistvým dojmem, volte pánský oblek dvoudílný, který se skládá z kalhot a saka. V případě, že si potrpíte na klasickou eleganci, či patříte mezi muže, kteří si v pozdních hodinách odkládají sako, volte pánský oblek trojdílný. Ten se skládá z kalhot, saka a vesty v barvě obleku. Pokud je zadní část vesty ušitá z lesklého podšívkového materiálu, v žádném případě sako neodkládejte.

Obleky se vyrábí z lesklých a matných materiálů. Ples je společenskou zábavnou událostí, proto doporučujeme vybírat obleky z materiálů lesklých, které působí elegantněji a luxusněji. I matné obleky jsou však skvělou volbou a následně je vynosíte například do zaměstnání. Podívejte se na nabídku lesklých i matných obleků.

Na ples vám v žádném případě nedoporučujeme obleky se silným bílým proužkem nebo obleky v barvě světle šedé nebo krémové. Dle pravidel společenské etikety platí, že by se pánské obleky světlých barev neměly nosit po 18. hodině nebo v zimním období. Proto vždy volte obleky tmavé.

Příklady pánských outfitů vhodných na ples

Vhodný outfit na ples - trojdílný oblek s bílou košilí a zelenkavou kravatou Vhodný outfit na ples - oblek s bílou košilí a šedočernou kravatou s pruhy Vhodný outfit na ples - trojdílný oblek s černou košilí a červenou kravatou

Výběr košile na ples

Pro ples, jako večerní zábavnou událost, nejsou žádná omezení a vy můžete volit košili hladkou, s proužkem, barevnou nebo čistě bílou. Pokud ovšem chcete být oblečeni co nejlépe, volte barvy tmavé. Na večerní událost se tmavé barvy velmi hodí. Pro vaši představu, můžete například zvolit černou košili s jemným proužkem, hladkou zelenou nebo také košili v barvě bordó. Nedoporučujeme vám výběr košile s výraznými vzory jako jsou silné pruhy, výrazné kostkování nebo velké barevné motivy. Pokud zvolíte košili v čistých, tmavých tónech s jemným proužkem, budete mít více možností při výběru barvy a vzoru kravaty.

Jakou kravatu vybrat na ples?

Váš výběr kravaty na ples je v podstatě téměř neomezený. Jediné, na co si musíte dávat pozor, je barva a vzor vaší košile. Pro lepší představu nabízíme tyto příklady kombinací:

  • černá košile s jemným proužkem a SLIM úzká fialová kravata,
  • fialová hladká košile a klasická kravata se vzorem mřížky v odstínu tmavším nebo světlejším než je barva košile,
  • bordó košile s jemným proužkem a hladká šedá kravata se stříbrnými nitkami.

Ke košili s výrazným vzorem zásadně nevybírejte kravatu, která má také výrazný vzor. Mohla by totiž nastat situace, že by bylo přeproužkováno nebo překostičkováno. Platí zásada čím méně, tím lépe. Kombinace výrazných vzorů ponechte raději odborníkům.

Pokud chcete zvolit kravatu na základě módních trendů, vyvarujte se kravat s velice výraznými a křiklavými vzory, jako jsou například vzory dolarů, zvířat a různých obrázků. Ty totiž opravdu nejsou v současné době módní. Stejně tak není vhodná barva oranžová, která byla hitem v minulých letech. Nahradila ji nyní módní růžová a fialová.

Ke dvoudílným vyštíhleným pánským oblekům doporučujeme úzkou černou kravatu se vzorem. U trojdílných obleků doporučujeme pánské kravaty klasické.

Barevné sladění oblečení muže s partnerkou

Chcete-li zaujmout a být ve svém výběru oblečení barevně sladěni s oblečením vaší partnerky, zjistěte si jakou barvu šatů nebo doplňků bude vaše partnerka na plese mít. Pokud bude mít červené šaty a černé doplňky, vybírejte košili v odstínu červeném a kravatu zvolte v barvě černé.

Jestliže bude mít partnerka šaty v neobvyklých barvách, jako je například barva lososová, zvolte košili černou nebo bílou a kravatu v odstínu dané barvy, tedy lososové. Barevných provedení kravat je mnoho. Podívejte se na různé modely pánských kravat.

Z naprostého sladění s partnerkou nemusíte mít obavy, jelikož jemné rozdíly v barvách nejsou rozhodující. Takto sladěný pár je na plese okolím vždy obdivován a velice kladně hodnocen.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top