Jak se obléknout na ples a vyniknout mezi ostatními

Jak se obléknout na ples a vyniknout mezi ostatními

Chcete si plesový večer užít a vypadat skvěle? Záleží vám na tom, abyste mezi ostatními muži vynikli? K tomu je potřeba znát pár základních rad, jak se obléci na ples a sladit své oblečení s oblečením partnerky. Jak na to vám poradí odbornice na pánskou společenskou módu Denisa Gróffová, manažerka prodejny Pánské obleky BANDI Ostrava.

 

Jaký oblek vybrat na ples?

Ples je večerní společenskou událostí.Tomu musí odpovídat i volba oblečení pro pány, pokud chtějí dobře vypadat. Pro tuto událost doporučujeme obleky v tmavých barvách, jako jsou např. antracit, grafit, tmavě modrá nebo klasická černá. Tyto tmavé obleky mohou být s jemným dezénem, který přidá obleku na jedinečnosti. Zde se můžete podívat na příklad správné volby výběru pánského obleku na ples.

Chcete-li působit spíše  ležérním nebo mladistvým dojmem, volte pánský oblek dvoudílný, který se skládá z kalhot a saka. V případě, že si potrpíte na klasickou eleganci, či patříte mezi muže, kteří si v pozdních hodinách odkládají sako, volte pánský oblek trojdílný, složený  z kalhot, saka a vesty v barvě obleku. Pokud je zadní část vesty ušita z lesklého podšívkového materiálu, v žádném případě sako neodkládejte.

Obleky se vyrábí z lesklých a matných materiálů. Ples je společenskou zábavnou událostí, proto doporučujeme  vybírat obleky z materiálů lesklých, které působí elegantněji a luxusněji. Materiály matné se díky svému konzervativnímu vzhledu používají převážně do zaměstnání nebo k maturitním zkouškám. Nicméně i matný materiál můžete zvolit.

Na ples Vám v žádném případě nedoporučujeme obleky se silným bílým proužkem, nebo obleky v barvě světle šedé nebo krémové. Dle pravidel společenské etikety platí, že se pánské obleky světlých barev nesmí nosit po 18:00 hodině nebo v zimním období. Proto vždy volte obleky tmavé.

Příklady pánských outfitů vhodných na ples

Pánský outfit vhodný pro ples Pánský outfit vhodný pro ples Pánský outfit vhodný pro ples

Výběr košile na ples

Pro ples, jako večerní zábavnou událost nejsou žádná omezení a vy můžete volit košili hladkou, s proužkem, barevnou nebo čistě bílou. Pokud ovšem chcete být oblečen co nejlépe, volte barvy tmavé. Na večerní událost se tmavé barvy velmi hodí. Pro vaši představu, můžete například zvolit černou košili s jemným proužkem, hladkou zelenou nebo také košili v barvě bordó. Nedoporučujeme vám  výběr košile s výraznými vzory jako jsou např. silné pruhy, výrazné kostkování nebo velké barevné motivy. Pokud zvolíte výběr košile v čistých, tmavých tónech, například s jemným proužkem, zajistí vám to širší možnosti při výběru barvy a vzoru kravaty.

Jakou kravatu vybrat na ples?

Váš výběr kravaty na ples je, dá se říci, neomezený. Jediné na co si musíte dávat pozor je barva a vzor vaší košile. Pro lepší představu nabízíme tyto příklady kombinací:

  • černá košile s jemným proužkem a SLIM úzká fialová kravata, tzv. RETRO,
  • fialová hladká košile a klasická kravata se vzorem mřížka, v odstínu tmavším nebo světlejším, než je barva košile,
  • bordó košile s jemným proužkem a hladká šedá kravata se stříbrnými nitkami.

Ke košili s výrazným vzorem zásadně nevybírejte kravatu, která má také výrazný vzor. Mohla by totiž nastat situace, že by bylo tzv. pře-proužkováno nebo pře-kostičkováno. Platí zásada čím méně, tím lépe. Kombinace výrazných vzorů ponechte raději odborníkům.

Pokud máte zájem volit výběr kravaty dle módních trendů, vyvarujte se kravat s velice výraznými a křiklavými vzory, jako jsou například vzory dolarů, zvířat a různých obrázků. Ty totiž opravdu nejsou v současné době módní. Stejně tak není vhodná barva oranžová, která byla hitem v minulých letech. Nahradila ji nyní módní růžová a fialová.

K dvoudílným vyštíhleným pánským oblekům doporučujeme kravatu úzkou, černou se vzorem, tzv. RETRO. U trojdílných obleků doporučujeme pouze pánské kravaty klasické.

Barevné sladění oblečení muže s partnerkou

Chcete- li zaujmout a být ve svém výběru oblečení barevně sladěn s oblečením Vaší partnerky, zjistěte si jakou barvu šatů nebo doplňků bude Vaše partnerka na plese mít. Např. pokud žena bude mít šaty červené a doplňky černé, vybírejte košili v odstínu  červeném a kravatu zvolte v barvě černé.

Jestliže bude mít partnerka šaty v neobvyklých barvách, jako je například barva lososová, zvolte košili černou nebo bílou a kravatu v odstínu dané barvy - tedy lososové. Barevných provedení kravat je mnoho. Podívejte se na různé možnosti variant pánských kravat.

Z celkového sladění s partnerkou nemusíte mít obavy, jelikož jemné rozdíly v barvách nejsou rozhodující. Důležitá je barevná sladěnost. Takto sladěný pár je na plese okolím vždy obdivován a velice kladně hodnocen.

Doporučujeme také přečíst


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2017 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top