Jak vybrat pánské oblečení do tanečních

Jak vybrat pánské oblečení do tanečních

Každý mladý muž by měl ve svém životě projít kurzem tanečních, díky kterému se naučí taneční kroky i základy společenské etikety. Naučíte se základním společenským návykům, jak se oblékat, jak vystupovat vůči ženám a podobně. Vhodný oděv je v tanečních nezbytnou součástí dokonalého vzhledu a je důležitý pro vaše pohodlí při tanci.

 

Jak vybrat správný oblek?

Pánský oblek do tanečních by měl být především pohodlný. I když vybíráte oblek podle vzhledu, vždy dbejte na to, abyste se v něm cítili pohodlně. Oceníte to v průběhu tanečních kurzů, kdy nebudete muset myslet na to, že vás někde něco táhne nebo tlačí. Díky dokonale padnoucímu obleku se můžete soustředit jen a jen na výuku tance.

Vybírejte oblek tmavé barvy, protože se jedná o událost pořádanou ve večerních hodinách. Vhodnými barvami jsou černá, antracitová, tmavě šedá, tmavě modrá a podobné. Středně světlé a světlé obleky nejsou vhodné. Jak uvádí pravidla společenské etikety, světlý oblek se hodí pouze do letních měsíců a navíc jen do 18. hodiny večerní. Když bude oblek v lesklém provedení, o to lépe. Taneční jsou společenskou událostí a díky lesklému pánskému obleku vyniknete. Podívejte se na nabídku pánských obleků a vyberte si ten pravý pro vás.

Po koupi obleku odstraňte všechny značky, nášivky a jiná označení. Pánský oblek není sportovní oblečení, kde tři pruhy nebo fajfka znamenají kvalitu. Všechny záševky (rozparek saka, kapsy saka, kapsy kalhot a kapsička na saku) rozpárejte. Tyto záševky se při výrobě provádějí z důvodu udržení fazóny saka při skladování a přepravě. Při praktickém nošení nemají význam a při používání obleku se zašitým rozparkem saka se nevyhnete negativním pohledům žen.

Ať má sako knoflíků, kolik chce, vždy platí, že poslední spodní knoflík se u jednořadého saka nezapíná. I když má sako jen dva knoflíky, spodní nezapínejte.

Délka rukávů saka končí u kořene palce ruky tak, aby rukáv košile mohl mírně vyčnívat. Přibližně jsou vhodné dva až tři centimetry. Tuto délku nemusíte měřit. Jedná se pouze o podmínku, že rukáv košile je z rukávu saka mírně viditelný.

Délka kalhot by měla sahat dva prsty od země. V mnoha případech to odpovídá výšce podpatku na obuvi. Kalhoty musí být v přední části opřeny o vrchní část boty a lehce pokrčeny. Pokud jste menšího vzrůstu, vyhýbejte se nákupu kalhot s manžetou, která vás bude opticky ještě více snižovat.

Jakou košili s kravatou?

Oblečení do tanečních
K obleku se nosí pouze košile s dlouhým rukávem. V žádném případě nenoste košili s krátkým rukávem. Stejnou zásadou je i neodkládání saka. Kdy si můžete sako odložit se dočtete v článku Jak to udělat, abyste si ve společnosti mohli odložit sako.

Pro výběr barvy košile a kravaty neexistují žádná pravidla. Vybírejte dle vlastního uvážení. Pokud se vám líbí barva bordó, klidně vyberte košili nebo kravatu v této barvě. Jediné, k čemu byste měli přihlédnout, je barva šatů a doplňků vaší taneční partnerky. Ale to jen v případě, že už taneční partnerku máte.

Doporučujeme si pořídit minimálně dvě až tři košile a kravaty, abyste je mohli obměňovat a neměli v kurzech, na půlkolonách i na závěrečných oblečené stále jedno a to samé. Ideální je pořídit si jednu bílou košili a dvě barevné.

Jakou společenskou obuv?

Společenskou obuv k tmavým oblekům volte v černé barvě, a to v lesku, pololesku či matu. U hnědých obleků pak vybírejte obuv hnědou. Doporučujeme vám obuv lesklou, která se k tanci dokonale hodí.

Obuv by měla být šněrovací. Jednak je to pravidlo společenské etikety, a také je to ve vašem zájmu. Mokasíny bez šněrování z vás udělají spíše popovou hvězdu než společenského tanečníka.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top