Pozvání k tanci na plese. Jak si zajistit, abyste nebyl odmítnut a čemu se vyvarovat?

Pozvání k tanci na plese. Jak si zajistit, abyste nebyl odmítnut a čemu se vyvarovat? Pozvání k tanci na plese.
Jak si zajistit, abyste nebyl odmítnut
a čemu se vyvarovat?

Jste na plese. Nepřišel jste v páru, protože jste momentálně free. No, nejste sám kdo přišel bez partnera. Na druhé straně sálu sedí ONA. Chystáte se ji oslovit a požádat o tanec. Jdete k jejímu stolu a oznámíte Smím prosit? ONA si Vás prohlédne od hlavy až po paty a odpoví. Ne, děkuji.

S určitostí pouze ONA ví, proč Vás odmítla. Může to být hned z několika důvodů. Ovšem pokud byl důvodem odmítnutí Váš nevhodný outfit, který z Vás dělal strašáka na poli, pomůže Vám tento článek vyvarovat se takovému nevhodnému outfitu a udělat dojem.

Protože se plesy pořádají v zimním období a ve večerních hodinách volte pánský oblek na ples vždy tmavý a pokud možno v mírném nebo plném lesku. (grafit, tmavá šedá, antracit a jiné barvy)  Světlé obleky jsou pro tuto událost zcela nevhodné a budete v nich budit dojem, že nemáte na nový. Navíc nebudete výrazný.

Pokud jste si koupili nový pánský oblek, odstraňte z něj všechny značky, nášivky a firemní loga. Pánský oblek není sportovní značková bunda. Současně s tímto nezapomeňte rozpárat zášivku na rozparku saka v zadní části.

Do kapes saka nic nevkládejte a dbejte, aby ozdobné patky na kapsách byly vždy nahoře a nebyly zasunuty do kapes.

Nikdy nezapínejte spodní knoflík u saka. Jednak to uvádí společenská etiketa a hlavně, sako Vás nebude obepínat.

Na délku kalhot si dejte obzvlášť pozor. Nesmí se Vám ve spodní části příliš krčit, ale také není vhodné, abyste měli konec kalhot nad obuví. Obecně platí, že zadní část konce nohavice má být dva prsty nad zemí a vepředu musí být mírně pokrčena. Míru kalhot si určujte se zapnutým opaskem. Ten Vám kalhoty vždy mírně zvedne a míra bez opasku by nebyla správná.

Na plese nikdy neodkládejte sako a neskákejte jako Tarzan po parketu v propocené košili s vyhrnutými rukávy s pivním půllitrem v ruce. ONA to vidí a dojem to na ni zcela jistě neudělá.

Máte-li trojdílný oblek s vestou, sako si můžete odložit. Vesta ovšem nesmí mít lesklou, podšívkovou látku na zádech.

Když sedíte, mějte vždy sako rozepnuté. Pokud vstáváte, vždy jej zapněte. Pohyb v rozepnutém saku není ničím, co by Vás udělalo elegantním, zajmavým nebo pro ženy přitažlivým.

Pokud máte větší nebo výraznější zadek, nevybírejte pánský oblek s anglickým rozparkem saka. Tj. dva rozparky. Klopa Vám bude odstávat a budete působit neesteticky. Ženy si tohoto prvku všímají více než byste si dokázali představit.

Košile musí vždy mírně vyčnívat z rukávu saka. Jestli to jsou dva centimetry nebo půl centimetru není podstatné. Důležité je, že vyčnívá. Pokud Vám rukávy nepůjdou vidět, budete působit, že máte košili s krátkým rukávem, nebo že máte dlouhé rukávy saka.

Košili vybírejte zásadně takovou, která je svým střihem vhodná k použití manžetových knoflíků.nemáte-li manžetové knoflíky, nejste IN!

Jedním z největších prohrešků vůči společenské etiketě je nošení košile s krátkým rukávem pod sako. Tomu se opravdu vyvarujte!

Jste-li štíhlé postavy, oblékněte si košili ve střihu SLIM. Nebude na Vás viset kvantum materiálu navíc a budete působit elegantně.

Výběr barvy košile je pouze na Vás. Může být jak bílá barva košile tak v odstínu barvy nebo tmavá.

Košile k pánskému obleku nesmí mít kapsičku. Jedná se o košili společenskou. Košile s kapsičkami na prsou, na pravé straně, jsou určeny pro volný čas.

Barvu kravaty volte podle barvy košile. K bílé barvě košile můžete kombinovat jakoukoliv barvu kravaty. K ostatním barvám košile vždy stejnou barvu kravaty, ovšem ke světlým košilím tmavé kravaty a ke tmavým košilím světlé kravaty. Tento způsob se nazývá Barva v barvě a je velice elegantní.

Šířky kravat máte v současné době k dispozici slim nebo klasické široké. Máte-li vyštíhlený slim oblek, který působí svým celkovým dojmem uvolněně, volte slim RETRO kravatu. Opačným případem je oblek složený ze saka, vesty a kalhot. Ten je více konzervativnější a hodí se k němu pouze kravaty klasické se standartní šířkou kravaty.

 

Obuv vybírejte společenskou a pouze se šněrováním. Lesklá obuv nebo pololesk je vždy pro Vás bonus navíc. Obuv musíte mít čistou a naleštěnou. Zásadně si neobouvejte mokasíny!

Ponožky jsou vhodné pouze v barvě obuvi a dlouhé minimálně tak, aby Vám při usednutí nebyla vidět obnažená holeň nohy.

Opasek je doplňkem, který svou barvou musí ladit s barvou obuvi. Zásadně si neberete do kalhot opasek z riflí nebo textilní opasek. Opasek k pánskému obleku musí být uzký a bez nápisů a značek.

 

Když se ve společenské etiketě uvádí, že v zimním období jsou vhodné tmavé barvy pánského obleku, košile a kravaty, neznamená to, že Váš outfit bude složen z černého obleku, černé košile a černé kravaty. Pokud si budete oblékat například oblek v tmavé barvě grafit a k tomu černou košili, volte kravatu stříbrnou, v lesku. Tím se osvěží Váš celkový vzhled a nebudete působit tak ponuře.

Pozvání k tanci na plese. Jak si zajistit, abyste nebyl odmítnut a čemu se vyvarovat?

Připadlo Vám něco v tomto článku složité? Zdá se Vám, že je toho hodně, co musíte znát? Pokud ano, četli jste něco podobného poprvé v životě. Stejně jako se zdá složité první řízení automobilu v životě, stejně složité to budete mít, pokud nebudete znát základy společenské etikety. Jedno Vám můžeme slíbit. Funguje to!

Hodně štěstí při pozvání k tanci.

Doporučujeme také přečíst


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2017 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top