Jaké doplňky byste měli mít ke smokingu?

Jaké doplňky byste měli mít ke smokingu?

Spousta z vás určitě smoking nikdy neměla na sobě. Ale každému se může stát, že se dostane do situace, kdy bude mít za povinnost si smoking obléknout. Ať už půjde o pozvánku na významnou společenskou událost, kde je v textu uvedený dress code "black tie", nebo jde o přání hostitele. Co vše ke smokingu patří a čemu se naopak vyhnout? 

 

Motýlek a kapesníček ke smokingu?

Protože se smoking nosí na slavnostní večeře, divadelní premiéry, galavečery, opery či plesy, budete-li mít černý smoking, doplňte jej motýlkem černé barvy. Nechce se vám motýlek uvazovat? Vyberte si již předvázaný pánský motýlek, který si zachová perfektní tvar za každé situace. Snadno jej zapnete pomocí háčku na pásce, jež se dokonale přizpůsobí obvodu vašeho krku.  

Kapesníček do saka volte k černému motýlku bílý. I u tohoto pánského dekorativního doplňku můžete zvolit kapesníček, který nemusíte složitě skládat a stačí jej jen dát do kapsičky.

Smokingový pás

Pánský smoking

Podle společenské etikety není vhodné ke smokingu používat opasek, který je naopak povinností u pánského obleku. Pro zakrytí vašeho pasu slouží smokingový pás, který doporučujeme volit ve stejné barvě jako motýlek.

Výběr košile ke smokingu

Ke smokingu patří bílá košile se stojáčkem pro motýlka, která má skryté zapínání nebo ozdobné knoflíčky. Košile může být hladká, nebo skládaná. A co je nedůležitější, vybírejte společenskou košili, která má dvojitou, nebo univerzální manžetu. A to proto, abyste ji mohli doplnit manžetovými knoflíčky.

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky jsou nezbytnou součástí smokingového outfitu. Podmínkou je právě výše zmíněná smokingová košile. Manžetové knoflíčky vybírejte s ohledem na barvy a materiály vašich doplňků jako jsou hodinky, prstýnky, spona na opasku a podobně.

Smokingová obuv

Ke smokingu si obouvejte vždy jen lesklou, šněrovací obuv. Podle společenské etikety jsou nejvhodnější lakýrky se šněrováním. A nezapomeňte, že k černé obuvi a ke smokingu patří pouze černé ponožky.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top