Jaké doplňky byste měli mít ke smokingu?

Pánský smoking BANDI Pánský smoking BANDI

Mnozí z Vás jste nikdy smoking nepoužili. Ale mnozí z Vás jste se mohli dostat do situace, kdy jste měli za povinnost smoking obléknout. Ať se již jednalo o pozvánku na významnou společenskou událost, kde bylo v textu uvedeno "Black Tie" nebo jste byli přímo osloveni s upřesněním, že při této události musíte smoking mít, jinak by jste dělali ostudu. Co vše ke smokingu patří a naopak, co by uškodilo, Vám vysvětlíme v tomto článku.

 

Motýlek a kapesníček ke smokingu?

Protože se smoking nosí na slavnostní večeře, divadelní premiéry, galavečery, opery či plesy, budete-li mít černý smoking (zřídka se užívá tmavě modrý) použijte vždy motýlek černé barvy. Abyste se nemuseli trápit s uvazováním motýlka, doporučujeme pánské motýlky hotové se sponou, které si uvážete pouze nasazením na límec košile. Délku motýlkové pásky si určujete sami podle potřeby, posunutím spony.

Kapesníček do kapsičky u saka volte k černému motýlku bílý. I u tohoto pánského dekorativního doplňku můžeme doporučit kapesníček hotový, který pouze založíte do kapsičky a nemusíte řešit jak jej poskládat.

Smokingový pás

Jak uvádí společenská etiketa, není vhodné ke smokingu používat opasek, který je naopak povinností u pánského obleku. Pro zakrytí Vašeho pasu slouží smokingový pás, který doporučujeme volit ve stejné barvě jako motýlek.

Pánský smoking BANDI

Výběr košile ke smokingu

Zde opět platí jednoznačně bílá košile se stojáčkem pro motýlka s krycím lemem, které zakrývají knoflíky. Pokud košile nemá lem, musíte mít knoflíky ozdobné. Jestli si vyberete stylovou smokingovou košili se sámky (nabírání látky řasením na přední části košile) nebo čistě hladkou, to už je na Vašem rozhodnutí. Jednoznačně však budete IN, když sáhnete při výběru po košili se sámky. A co je nedůležitější, vybírejte košili s manžetovými rukávy.

Manžetové knoflíky

Manžetové knoflíky jsou nezbytnou součástí smokingového outfitu muže. Podmínkou je právě výše zmíněná smokingová košile. Být kompletně vybaven pro významnou společenskou událost a nemít manžetové knoflíky není zrovna to nejvhodnější. Manžetové knoflíky vybírejte s ohledem na barvy a materiály Vašich doplňků jako jsou hodinky, náramek a podobně.

Smokingová obuv

Ke smokingu si obouvejte vždy jen lesklou, šněrovací uzavřenou obuv. Společenská etiketa uvádí lakýrky se šněrováním. Pokud si obujete ke smokingu lesklou šněrovací společenskou obuv, nic tím nezkazíte, pokud se nebudete chystat do konzervativní společnosti. Nezapomeňte, že ke smokingu patří pouze černé ponožky.

Doporučujeme také přečíst


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2017 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top