Oblékáte se stejně na všechny typy plesů? Pozor, ať se společensky neztrapníte

Pánský outfit vhodný na ples Pánský outfit vhodný na plesMáte doma jeden oblek, košili a kravatu, které si oblékáte na všechny plesy během sezóny? Chyba. I když v outfitu vypadáte skvěle, ne vždy se pro daný ples musí hodit. Pokud byste například na Ples v Opeře vyrazili v obleku s kravatou, budete působit podobně nepatřičně, jako kdybyste na hasičský ples přišli ve smokingu. Proč tomu tak je, a co si tedy obléknout na různé typy plesů, abyste měli jistotu, že budete oblečeni správně?

Vše se odvíjí od společenské úrovně plesu a s tím spojenými pravidly oblékání dle společenské etikety. Formálnější plesy samozřejmě vyžadují jiný výběr oděvu než ty neformální. Z těchto rozdílů plyne i prostor pro chybu, kterou můžete při výběru oděvu udělat.

Jaké oblečení zvolit na formální ples

Ideální pánský outfit na formální plesy Ideální pánský outfit pro formální plesyFormální plesy, mezi které patří například Ples v Opeře a významné městské plesy, se konají ve velkých a často honosných sálech. Jedná se o slavnostní společenské události, u kterých se předpokládá striktnější dress code. Proto se neobejdou bez formálního oblečení. Co si tedy vzít na sebe?

V prvé řadě se podívejte na pozvánku. Je-li na ní uveden konkrétní dress code, měli byste se jím řídit. Pro Ples v Opeře bývá zpravidla předepsán dress code Black tie. Jeho základem je pánský smoking černé barvy. Jakou košili, obuv a doplňky zvolit, se dozvíte v článku Black tie: Kdy nosit smoking a co si k němu obléknout.

Pro městské, univerzitní, maturitní a jiné formální plesy je typické, že neuvádějí dress code. Proto se nejčastěji volí dress code Formal dress. To znamená, že byste si měli obléknout tmavý pánský oblek, například černý, tmavě modrý, nebo tmavě šedý. Volit můžete matný i lesklý, s vestou či bez. Vyhněte se oblekům s viditelným vzorem. Ty se hodí především do zaměstnání.

Pokud chcete vypadat co nejslavnostněji, doplňte tmavý oblek bílou košilí. Můžete volit i jednobarevnou košili v decentních tónech. Nezapomeňte, že k obleku se nosí vždy košile s dlouhým rukávem a bez vzoru. V tomto případě dejte přednost společenské košili se zapínáním na manžetové knoflíčky, které dokonale umocní váš slavnostní vzhled. Skvělé řešení, které vám ušetří čas i peníze, představuje společenská košile s univerzální manžetou. Ke košili si uvažte kravatu. Vyvarujte se však kravat s diagonálním pruhem, které se nosí pouze do práce. Váš outfit skvěle doplní i pánský motýlek.

K černé společenské obuvi si oblékněte černé ponožky, dostatečně vysoké, aby se vám při sezení neodhalovaly holeně. Plesy se konají především přes zimu. Pokud nechcete vypadat jako buran, zapomeňte na bundu. V tomto případě se neobejdete bez kabátu. Vyberte si kvalitní vlněný kabát, který vás cestou na ples příjemně zahřeje a dokonale skryje vaše oblekové sako, což je jedno z pravidel společenské etikety.

Pokud se chystáte na formální ples a na pozvánce není uveden konkrétní dress code, pokuste se zjistit, jak byli muži oblečeni na předchozích ročnících. Nemáte-li tuto možnost, řiďte se zdravým úsudkem a zvažte, zda je vhodnější jít na ples ve smokingu, nebo v tmavém obleku. Nestačí vám hádat a chcete mít jistotu? V tom případě kontaktujte pořadatele.

V čem vyrazit na neformální ples

Pánský outfit na neformální plesy Pánský outfit vhodný pro neformální plesyK neformálním plesům se řadí zejména plesy různých spolků, například hasičský, myslivecký nebo chovatelský ples. Konají se často v neformálních prostorách, jako jsou tělocvičny, sály obecních hostinců a podobně. I v tomto prostředí byste měli být oblečení dle základních pravidel etikety. Není však potřeba držet se jich striktně v každém detailu. Jaké oblečení by měl tedy muž zvolit?

I zde je základem tmavý oblek a černá společenská obuv. Košili vybírejte jednobarevnou a nebojte se sáhnout i po tmavších barevných odstínech, které efektně doplníte světlejší kravatou, případně motýlkem. Zapínání košile postačí na klasické knoflíky. Celý outfit můžete oživit kapesníčkem do saka.

Prohlédněte si širokou nabídku oblečení, obuvi a doplňků, které jsou pro společenské události ideální volbou.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top