Jakou kravatu si vezme manažer do zaměstnání, do kolektivu

Jakou kravatu si vezme manažer do zaměstnání, do kolektivu

Každodenní docházka do zaměstnání je spojená i s každodenním řešením, co na sebe. Část mužů střídá své outfity tak šikovně, že i když je na pracovišti potkáváte denně, máte pocit, že jsou pokaždé v něčem novém. Druhá část mužů se s tím moc nemazlí. Ráno na sebe obléknou sice čistou košili, případně i novou kravatu, ale den co den vypadají téměř stejně. Okolí pak získá dojem, že chodí neustále v tom samém. Jak se toho vyvarovat?
 

Jak se obléknout do práce, do kolektivu

Hlavní zásadou je nepoužívat jeden typ a jednu barvu oblečení. Pokud máte doma tři druhy modrých kravat, které střídáte, nenoste je ve více dnech po sobě jdoucích. I když jsou jiné, vaši kolegové je budou podvědomě vnímat jako stejné. Nevnímají totiž pouze kravatu, ale váš celkový outfit, který pak působí stále stejně.

Pokud například v úterý nemáte obchodní jednání a čeká vás celý den v kanceláři firmy spolu s vašimi kolegy, použijte oblek tmavý a matný. K tomu si vezměte například světle zelenkavou košili a zelenou kravatu s proužkem. Ve středu můžete použít tentýž oblek, ale doplňte jej světle modrou košilí a modrou kravatou s proužkem. I jednoduché střídání košile a kravaty vystačí k tomu, abyste každý den vypadali jinak a nepůsobili fádně. Nikoho ani nenapadne, že byste každý den nosili něco jiného než čisté a nové oděvy. Přečtěte si, jak může barva košile ovlivnit váš úspěch v zaměstnání.

Jak se rychle přizpůsobit nečekanému výjezdu na jednání s obchodním partnerem

Měli jste v plánu, že budete pouze v práci mezi svými kolegy a nic mimořádného se nechystá. Přijdete do práce a na stole na vás čeká vzkaz. Máte zavolat panu inženýru Petráskovi. Zvednete tedy telefon, voláte pana inženýra a dozvíte se, že se s ním musíte nutně ještě dnes sejít. Na sobě máte sice oblek, na setkání s panem inženýrem vám však záleží, protože jste s ním rozjednal nový obchod, a tak nechcete jít v zelené košili a zelené kravatě s proužkem. Jste přesvědčeni, že by to mělo vliv na výsledek jednání.

Existuje velice jednoduché řešení. Mějte při sobě v práci bílou košili a červenou kravatu. Můžete poznamenat, že u vás na pracovišti nejsou žádné skříňky pro odkládání svršků. To však vůbec nevadí. Košili si nechte složenou tak, jak jste ji koupili a spolu s kravatou ji nechte v šuplíku vašeho stolu. Pokud ji necháte i v ochranné fólii, můžete ji tam mít tak dlouho, jak budete chtít. A tak budete kdykoli připraveni řešit podobné nenadálé situace. Podívejte se na širokou nabídku pánských kravat do zaměstnání.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top