Jste na obchodních jednáních neúspěšný? Problém může být ve vašem oblečení

Jedině správné oblečení pomůže muži k úspěchu. Foto: Pánské obleky BANDI Vhodné oblečení na obchodní jednání

Jako manažer se účastníte obchodních jednání a vaším cílem je uzavřít obchod. Že se vám to nedaří, i když máte odborné znalosti a prošel jste vzdělávacími školeními? Nehledejte problém v silném konkurenčním prostředí nebo krizi na trhu. Chyba je ve vás a ve výběru vašeho oblečení na první jednání. Jak se správně obléknout, abyste při jednání zvýšil své šance na úspěch?


 

Proč je oblečení důležité při obchodním jednání?

Oblečení i vaše celkové vystupování má velký význam při prvním jednání s novým obchodním partnerem. Hned po pár minutách rozhovoru si o vás druhá strana udělá obrázek, který pak budete už jen těžko měnit. Stejně tak i vy si uděláte obrázek na něj a pravděpodobně už jej moc nezměníte.

Když na schůzku přijdete v drahém lesklém obleku, lesklé obuvi z krokodýlí kůže a zdobí vás luxusní značkové hodinky, obchod neuzavřete. Ptáte se proč? Druhá strana z vás má pocit, že na něm vyděláváte. Podvědomě vnímá, že potenciální obchody s vámi budou nevýhodné. Pokud ale přijdete v matném a tmavém obleku, černé matné obuvi a v ruce držíte dokumenty nebo obal s notebookem, hned působíte serióznějším dojmem. Obchodního partnera ničím zbytečně neprovokujte a zvyšte své šance na úspěšně uzavřený obchod.

Jak se správně obléknout na první jednání?

Na první schůzku si vezměte tmavý pánský oblek z matného materiálu. Podívejte se na nabídku pánských obleků. K dokonale vybranému obleku zvolte černou, matnou a šněrovací obuv. Pokud nemáte bílou košili doma, podívejte se na nabídku bílých košil BANDI, v kterých budete působit profesionálním a důvěryhodným dojmem. Věřte, že ji budete potřebovat. A hlavně si ke košili vezměte červenou kravatu. V očích potenciálního obchodního partnera budete vypadat sebevědomě. A když na něj budete působit sebevědomě, získá dojem, že svému oboru rozumíte a nejste amatér. Když svému oboru rozumíte, může důvěřovat vašim slovům. A když vám bude důvěřovat, může s vámi i obchodovat. A také budete mít navrch oproti manažerům z konkurenčních firem. Většina mužů totiž trpí nedostatkem sebevědomí, a proto si na jednání vybírají nevýrazné barvy kravat.

A co další schůzky s tím samým klientem?

Na další jednání s tímto klientem vyměňte červenou kravatu za modrou s diagonální pruhy. Stále se však oblékejte střídmě, bez nadměrné okázalosti.

Čeho se vyvarovat?

Nenoste lesklé obleky, luxusní hodinky, manžetové knoflíčky a podobné. Telefon v ruce vyměňte za dokumenty či brašnu s notebookem, čímž dáte najevo, že jste pracovitý. Jde vám přece o dlouhodobou spolupráci, tak si to nepokazte.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top