Jakou kravatu si vezme manažer na firemní raut

Jakou kravatu si vezme manažer na firemní raut

Firemní školení v externích prostorách zakončené firemním rautem nebo každoroční firemní večírek během prosincového večera. To jsou události, které se nekonají každý den. I na tyto události je potřeba zvolit správný outfit. Obzvláště, pokud jste pozvaní na firemní raut vašeho obchodního partnera. V tomto případě je velice důležité vypadat dobře a zároveň být oblečen vhodně. V čem spočívá rozdíl oproti vašemu každodennímu oděvu do zaměstnání?
 

Proč zvolit jiný oděv do zaměstnání a na raut

Při jednáních a každodenní práci vám jde především o kvalitní výsledek. Rauty a oslavy jsou o zábavě a společenském životě jako takovém. Z toho vyplývají odlišnosti ve vhodném oděvu. V práci je žádoucí konzervativní přístup při volbě outfitu. To znamená pánské obleky z matných látek, decentní košile, střídmé barvy a vzory na kravatách. Na oslavy jsou naopak vhodné obleky z lesklých materiálů, okázalé košile se vzory nebo proužky a barevné kravaty v lesklém provedení nebo se vzory.

Denní rauty – do 18. hodiny

Příklad outfitu pro denní raut

Na denní raut si můžete vzít oblek, který nosíte do zaměstnání. V případě, že se jedná o slavnostní raut, můžete zvolit i oblek lesklý. Pokud se událost koná do 18. hodiny večerní, může být i ze světlého materiálu. Nepleťte si firemní raut spojený s oslavou narozenin šéfa s rautem, který se má uskutečnit po výročním hodnocení výsledků ve vaší firmě. Vždy si zjistěte podrobnosti o tématu nebo účelu firemního rautu a zvažte, zda se jedná o pracovní nebo oslavnou událost.

Pro slavnostní raut volte košili jakoukoli. Doporučujeme zvolit košili, kterou můžete zapnout na manžetové knoflíčky. Pokud doma nemáte slavnostní košili s dvojitou manžetou, můžete si obléknout košili s univerzálním manžetou. Jak taková košile vypadá a jaké jsou její výhody? To se dočtete v článku Košile s univerzální manžetou – ušetří váš čas i peníze. Důležitá je i kravata, která by měla být lesklá a výrazné barvy. Protože se jedná o denní událost, vyberte kravatu ve světlé, ale výrazné barvě.

Pro pracovní raut doporučujeme outfit podobný tomu, který užíváte v zaměstnání. Protože však jde o výjimečnou událost, měli byste k ní takto i přistupovat. Můžete přidat události na významu tím, že si vezmete bílou košili s proužkem, popřípadě manžetové knoflíčky. Volte kravatu s diagonálním proužkem, například fialovou nebo modrou a bez lesku.

Večerní rauty – po 18. hodině

Příklad outfitu pro večerní raut

Z předchozích odstavců vyplývá, že pro večerní raut je potřeba vybírat obleky pouze tmavé. Světle šedá nebo krémová barva materiálu není pro tuto příležitost vhodná. Že jste v tom viděl známého herce, jak večer přebírá cenu v televizi? Ano, to souhlasí. U lidí z této branže je to povoleno, ba dokonce se to u nich předpokládá. To neznamená, že pro vás to také platí. Vy byste se měli řídit společenskou etiketou, ne pořady v televizi.

Pro večerní událost vybírejte tmavou košili. Oblékněte si například černou košili s proužkem doplněnou o lesklou stříbrnou kravatu nebo tmavě modrou košili s fialovou kravatou a podobně. Výběr barev není nijak limitující. Vše záleží na vašem vkusu a také na tom, v čem se budete cítit pohodlně. Jen tak budete mít z návštěvy firemního rautu skvělý pocit a zážitky.

Tip pro vás

Ujistěte se, že uděláte na firemním rautu ten správný dojem a pořiďte si pánskou kravatu vhodnou pro tuto událost.

Manžetové knoflíčky vybírejte vždy v barvách svých doplňků. Pokud na sobě máte například lesklé stříbrné hodinky s černým ciferníkem, zvolte lesklé stříbrné manžetové knoflíčky s černým doplňkem. Zde si můžete prohlédnout širokou škálu možností provedení manžetových knoflíčků.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top