Jakou kravatu si vezme manažer na obchodní jednání

Jakou kravatu si vezme manažer na obchodní jednání Manažer na jednání

Připravujete se na jednání s obchodním partnerem, které pro vás má enormní význam a záleží vám na jeho úspěchu. Máte připravené veškeré potřebné informace a podklady. Teď se jen vhodně obléknout, abyste oblečením nic nezkazil. Jak vám může správné oblečení pomoct při obchodním jednání?

 

Jak se obléknout pro obchodní jednání

Především se oblékněte konzervativně a nevyzývavě. Vyhněte se lesklým oblekům a různým výstřelkům, jako jsou obrázky na kravatě a podobně. Tmavý matný oblek a bílá košile s dlouhým rukávem jsou základem vašeho outfitu pro obchodní jednání. Doporučujeme volit obuv tmavé barvy, nejlépe černé, která barevně ladí s opaskem. Kapesníček do kapsy saka také pro tuto událost vynechte. Zkrátka nic navíc. Chcete přeci uspět při jednání, a ne se předvádět.

Jakou barvu kravaty vybrat pro obchodní jednání

Kravaty se vyrábí v tisících barevných odstínech a vzorech. Každá barva kravaty je určená pro jiné příležitosti. Pro manažera na obchodní jednání je jasnou volbou červená. Chcete-li, aby vás obchodní partner vnímal jako důvěryhodného, solidního člověka, kterého bude respektovat, pak je právě tato barva tou nejvhodnější.

Jaké barvy kravaty vybrat pro další obchodní schůzky

Jdete s jedním a tím samým partnerem na jednání v pondělí odpoledne, ve středu ráno a jestli vše dobře dopadne, tak i v pátek. Máte jít na všechna jednání v kravatě stejné barvy? Ano, použijte pro tato obchodní setkání červenou barvu kravaty a měňte svůj vzhled jinými obleky, barvami košil a střídáním vzorů na kravatách. Když pro druhé jednání použijete stejné oblečení a vyměníte pouze oblek, váš obchodní partner bude mít pocit, že jste oblečen ve zcela novém oblečení.

Před uzavřením smlouvy

  1. jednání – bílá košile, červená kravata se vzorem mřížky, matný oblek grafitové barvy
  2. jednání – světle modrá košile, červená kravata bez vzoru, tmavě šedý oblek 
  3. jednání – bílá košile, červená kravata s decentním proužkem, matný oblek grafitové barvy

Po uzavření smlouvy následující jednání

  1. jednání – bílá košile, světle modrá kravata se vzorkem mřížky, matný oblek grafitové barvy
  2. jednání – světle modrá košile, červená kravata bez vzoru, tmavě šedý oblek
  3. jednání – bílá košile, světle zelená kravata s decentním proužkem, matný oblek grafitové barvy

Kdy můžete upustit od červené kravaty?

  • Kdykoli se rozhodnete. Váš partner už jen tak z ničeho nic svůj názor na vás nezmění. Svůj cíl jste splnili.  
  • Po uzavření smlouvy, pokud jí nepředchází dvacet obchodních schůzek.

Vzory kravat pro obchodní jednání

Červená kravata s diagonálními pruhy Modrá kravata s decentním vzorem Oranžová kravata s decentním vzorem

Zde si povšimněte rozdílu mezi kombinacemi kravat a košil. Která na vás působí důrazně, sebevědomě a která jemněji, decentněji? Červenou kravatou dáte najevo sebevědomí. V modré nebo oranžové kravatě už byste tohoto vzhledu nedosáhli.

Podvědomí obchodního partnera nesmíte podceňovat. Neprohlíží si vás jako na módní přehlídce, ale vnímá vás podvědomě jako celek. Každý detail má vliv na výsledek obchodního jednání. Vaše profesionální vystupování, verbální projev a znalosti v oboru jsou samozřejmě podmínkou. Bez toho vám ani sebelepší oblečení nepomůže.  

Oblékejte se vždy tak, abyste nevzbuzovali u obchodního partnera jiné pocity než klid, pohodu, uvolněnost a soustředěnost pro obchodní jednání v dané věci. Podívejte se na pánské kravaty vhodné pro manažera.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top