Jak to udělat, abyste si ve společnosti mohli odložit sako

Pokud máte vestu, můžete odložit sako Pokud máte vestu, můžete odložit sakoJak uvádějí pravidla společenské etikety, není vhodné ve společnosti odkládat sako. Pomineme-li situaci, kdy ve tři hodiny ráno na svatební veselce tancuje skupina svatebčanů a kde tato pravidla samozřejmě neplatí, existují situace, kdy lze sako odložit.

Rozhodující je správný výběr obleku

Zásadní podmínkou je výběr pánského obleku. Pokud zvolíte pro společenskou událost oblek, který se skládá z kalhot a saka, tuto možnost nemáte. V případě, že zvolíte oblek trojdílný, což znamená kalhoty, sako a vesta, můžete si sako odložit. I to má ovšem svá pravidla. Ať jste na jakékoliv události, nikdy jej neodkládejte v důležitých nebo slavnostních okamžicích.

Například pokud jste hostem na svatbě, není vhodné, abyste si odložili sako kupříkladu při svatebním obřadu, u slavnostní tabule nebo při proslovu otce ženicha. Stejně tak na plese, kdy bude organizátor předávat cenu nebo bude moderátor děkovat sponzorům.

Odložit můžete i kravatu

Pro muže, kteří nenosí pánský oblek každý den, je někdy nepříjemné mít uvázanou kravatu. Stěžují si, že je škrtí. Zasvěcení vědí, že to kravatou není. To, co je škrtí, je úzký límec u košile. Buď přibrali pár kilogramů navíc, nebo špatně vybrali rozměr košile. I bez kravaty můžete ve společnosti existovat. Jak na to si přečtěte v článku Jdete na ples? Vyhněte se těmto nejčastějším prohřeškům.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top