Jakou kravatu?

Jakou kravatu? 

Máte doma jednu univerzální kravatu, kterou používáte pro všechny příležitosti? Dejte si pozor, protože si v některých případech můžete udělat ostudu. Přečtěte si, jaké kravaty zvolit při různých příležitostech ve vašem životě a ujistěte se, že vždy budete správně oblečeni.

Jakou kravatu na pracovní pohovor?

Záleží na druhu práce, o který se ucházíte. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se uchází například o místo vedoucího směny strážníků. Obecně platí, že oblekem nemůžete u potenciálního zaměstnavatele nic zkazit, právě naopak. Získáte tím jen výhodu oproti jiným uchazečům, kteří v obleku nepřijdou a máte tak nakročeno k úspěšnému cíli.

Budoucímu zaměstnavateli tím zároveň dáváte najevo, že jste se na pracovní pohovor připravili a máte o práci velký zájem. Pro zaměstnavatele je nejdůležitější, že budete přínosem díky vysokému  pracovnímu nasazení, dobře odvedené práci a kvalitním výsledkům. A přesně tak budete v dokonale padnoucím obleku působit.

Kravatu zvolte v tmavší, nejlépe červené barvě. Nic nezkazíte kravatou s diagonálními nebo svislými pruhy. Nedoporučujeme výběr světlých barev kravat jako je růžová, žlutá a podobně. Jedná se o barvy, které se hodí především k slavnostním událostem. Světlá barva kravaty může být zaměstnavatelem vnímána jako příliš okázalá. Neexperimentujte a držte se osvědčené klasiky.

Je důležité, abyste se oblékli sebevědomě. Nechcete však působit honosně či vyzývavě. Vaším cílem je vypadat profesionálně. Nejlepší volbou je proto matný, tmavý pánský oblek a bílá košile.

Jakou kravatu na rande?

Oblek je skvělou volbou na rande. Ženy milují uniformy a budete díky němu o krok blíže k úspěchu, než kdybyste šli v riflích a triku.

Nejdříve si vyberte pánský oblek. Barvu vybírejte podle ročního období i denní doby, kdy máte rande naplánované. Obleky světlejší barvy jsou vhodné v průběhu dne, a to zejména na jaře a v létě do 18. hodiny. Pro večerní rande naopak doporučujeme tmavší barvy obleku, jako je barva grafit, antracit nebo tmavě modrá.

Bílou košilí nemůžete nic zkazit. Skvělou volbou jsou i košile s proužkem nebo kostkované s mírným nádechem barvy modré, zelené, žluté, růžové či fialové.

Kravatu můžete zvolit jednobarevnou, nebojte se však ani vzoru. Například košile s velkým kostkovaným vzorem bude skvěle ladit s kravatou, která má delikátní, malý vzorek.

Jakou kravatu na svatbu?

Na svatbu si můžete pořídit anglickou kravatu, francouzskou nebo klasickou kravatu s kapesníčkem. Doporučujeme vybírat z odstínů barvy bílé, krémové a champagne. Barva kravaty by měla ladit s šaty či doplňky nevěsty.

Pokud je svatba v jarních nebo letních měsících, jsou vhodné jasné a veselé barvy. Doporučujeme v současné době velice moderní růžovou, žlutou, zelenou či levandulovou.

Zajímavým módním prvkem pro ženicha na svatbu je svatební vesta, anglická kravata a kapesníček do kapsy saka. Muž by si tuto kombinaci měl vyzkoušet na prodejně, aby zjistil, zda v této vestě vypadá dobře nebo se k němu vesta nehodí.

Jakou vzít kravatu na obchodní jednání?

Na první schůzku s novým klientem doporučujeme pánský oblek v barvě antracit, bílou košili a sytou červenou kravatu. Abyste se neúčastnil dalších jednání v jednom barevném provedení, zvolte na další světle modrou košili a červenou kravatu nebo bílou košili a světle modrou kravatu. Vždy mějte na paměti, že pro obchodní jednání je potřeba udržet svůj outfit mírně konzervativní. Je tak zcela nevhodné volit například lesklý oblek.

Jakou kravatu vzít na pohřeb?

Pohřeb je smuteční událost, která má být posledním rozloučením se zesnulým. V tomto případě nijak neexperimentujte a volte černý oblek, bílou košili a černou kravatu. Nejedná se pouze o dodržení pravidel etikety, ale především o výraz úcty k zesnulému.

Kravata by neměla mít žádný výrazný vzor. Pokud bude černá a bude opatřená decentním tmavým proužkem či jiným nenápadným a delikátním vzorkem, nebude to jistě překážet. Ovšem je vždy na vašem zhodnocení, zda tento vzor není až příliš.


Doporučte ostatním

Reklama


Historie kravat

Historie kravat

Historie kravat sahá až do doby třicetileté války (1618-1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé, vázané šátky. Tyto šátky jim dávaly na rozloučenou jejich ženy a měly převážně červenou barvu.

Číst více

Druhy uzlů

Druhy uzlů

Pro každého muže je velice důležité naučit se vázat kravatu a sladit ji s košilí a oblekem. Nosit dokonale uvázanou kravatu s dolíčkem na uzlu vždy rozliší profesionála od amatéra či nováčka. A to jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Číst více

Jakou kravatu?

Jakou kravatu?

Jakou kravatu vzít na pracovní pohovor? Oblečení na pracovní pohovor si obléká každý uchazeč o zaměstnání. Jistěže záleží na druhu práce. Jinak se oblékne uchazeč o práci manažera a jinak se oblékne muž, který se hlásí např. o místo vedoucí...

Číst více

Fotografie kravat

Prohlédněte si na fotografiích nespočet barev a vzorů klasických kravat, kravat RETRO, anglických kravat - regat, svatebních kravat a motýlků

[+] Fotografie pánských kravat

Uzel Windsor - VIDEO

Videonávod na vázání nejhezčího kravatového uzlu WINDSOR Full, který je ozdobou každého moderního muže.

[+] Videonávod jak vázat kravatový uzel

Copyright © 2018 Jak vázat kravatu. Všechna práva vyhrazena.

JAK VÁZAT KRAVATU.CZ

Top